+48 604 51 22 13 stanica.krutynia@wp.pl

Spływy kajakowe jednodniowe w Krutyni

Serdecznie zapraszamy Państwa na jednodniowe spływy kajakowe w naszej Stanicy Wodnej.

Spychowo-Zgon (trasa liczy ok. 10,5 km, czas spływu ok. 3 h)

 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Spychowa na start spływu.
 • Odcinek rozpoczyna się Spychowską Strugą (w tym miejscu Krutynia przybiera taką nazwę), która za moment wpływa do Jeziora Spychowskiego. Trzymając się lewej strony jeziora wpływamy ponownie na Spychowską Strugę (ok. 4 km długości), która rozszerza się coraz bardziej i po kilku kilometrach zamienia się w zatokę jez. Zdrużno. Tutaj trzymamy się prawego brzegu i przepływając przez wąski przesmyk dostajemy się na jez. Uplik. Jest to bardzo wąskie jezioro o zalesionych brzegach. Po kilku kilometrach dopływamy do jez. Mokre i miejscowości Zgon ( od zganiania bydła ). Trzymając się prawej strony wpływamy w zatokę w której znajduje się Stanica Wodna PTTK w Zgonie, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 10 km. Czas spływu ok. 3h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 125 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 135 zł
→ Canoe: 145 zł

Zgon-Krutyń (trasa liczy ok. 12,5 km, czas spływu ok. 4-5 h)

 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do stanicy w Zgonie na start spływu.
 • Przed nami tak naprawdę chyba najtrudniejszy etap, więc nie polecam go początkującym kajakarzom. Na jeziorze Mokrym bardzo często jest wysoka fala co bardzo utrudnia pływanie. Trzymamy się prawej strony i płyniemy tak ok 7 km ( w połowie jest dzikie pole biwakowe ). Dopływamy do śluzy pomiędzy jeziorem Mokrym a Krutyńskim. Po przeniesieniu kajaka, płyniemy dalej jez. Krutyńskim, aż dopływamy do rzeki Krutynia. Jeszcze tylko kilka zakrętów i dopływamy do stanicy wodnej PTTK w Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 12,5 km. Czas spływu ok. 4-5h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 105 zł
→ Canoe: 115 zł

Spychowo-Krutyń (trasa liczy ok. 23 km, czas spływu ok. 8 h)

 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Spychowa na start spływu.
 • Odcinek rozpoczyna się Spychowską Strugą (w tym miejscu Krutynia przybiera taką nazwę), która za moment wpływa do Jeziora Spychowskiego. Trzymając się lewej strony jeziora wpływamy ponownie na Spychowską Strugę (ok. 4 km długości), która rozszerza się coraz bardziej i po kilku kilometrach zamienia się w zatokę jez. Zdrużno. Tutaj trzymamy się prawego brzegu i przepływając przez wąski przesmyk dostajemy się na jez. Uplik. Jest to bardzo wąskie jezioro o zalesionych brzegach. Po kilku kilometrach dopływamy do jez. Mokrego i miejscowości Zgon ( od zganiania bydła ).
  Przed nami tak naprawdę chyba najtrudniejszy etap, więc nie polecam go początkującym kajakarzom. Na jeziorze Mokrym bardzo często jest wysoka fala co bardzo utrudnia pływanie. Trzymamy się prawej strony i płyniemy tak ok 7 km ( w połowie jest dzikie pole biwakowe ). Dopływamy do śluzy pomiędzy jeziorem Mokrym a Krutyńskim. Po przeniesieniu kajaka, płyniemy dalej jez. Krutyńskim, aż dopływamy do rzeki Krutynia. Jeszcze tylko kilka zakrętów i dopływamy do Stanicy Wodnej PTTK w Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 25 km. Czas spływu ok. 8h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 145 zł

Cierzpięty-Krutyń (trasa liczy ok. 7 km, czas spływu ok. 2-3 h)

 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Cierzpięt na start spływu.
 • Jest to ciekawa alternatywa dla ludzi, którzy nie chcą płynąć przez całe jez. Mokre. Rozpoczynamy na plaży w Cierzpiętach i jez. Mokre pokonujemy nie wzdłuż tylko w poprzek, przez co mamy do przepłynięcia nie 6 km jeziorem, a 1 km. Dopływamy do śluzy pomiędzy jeziorem Mokrym a Krutyńskim. Po przeniesieniu kajaka, płyniemy dalej jez. Krutyńskim, aż dopływamy do rzeki Krutynia. Jeszcze tylko kilka zakrętów i dopływamy do stanicy wodnej PTTK w Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 7 km. Czas spływu ok. 2-3h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 105 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł

Krutyń-Młyn (trasa liczy ok. 3 km, czas spływu ok. 1 h)

 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna.
  Po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 3 km. Czas spływu ok. 1h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 65 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 85 zł
→ Canoe: 95 zł

Krutyń-Rosocha (trasa liczy ok. 6 km, czas spływu ok. 2-3 h)

 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak ( ok 100 m ). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha. Za mostem po prawej stronie znajduje się bar „Port Rosocha”, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 6 km. Czas spływu ok. 2-3h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 105 zł
→ Canoe: 115 zł

Krutyń-Ukta (trasa liczy ok. 13 km, czas spływu ok. 3,5 – 4 h)

 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak (ok. 100 m). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha (jest to połowa tego odcinka). Stąd zaczyna się etap łąk i pól, niezalesiony. Po 3 km dopływamy do Wojnowa. Tutaj można odbić na jez. Duś (w sezonie zarośnięte co utrudnia pływanie) na końcu którego znajduje się stary klasztor. Wracamy z powrotem na Krutynię i kontynuujemy spływ aż dopływamy do miejscowości Ukta. Tutaj kończymy spływ za mostem po lewej stronie (Kajaki Centrum),
  gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 13 km. Czas spływu ok. 3,5 – 4 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 105 zł
→ Canoe: 115 zł

Krutyń-Nowy Most (trasa liczy ok. 20 km, czas spływu ok. 6 h)

 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak ( ok 100 m ). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha.( jest to połowa tego odcinka ). Stąd zaczyna się etap łąk i pól, niezalesiony. Po 3 km dopływamy do Wojnowa. Tutaj można odbić na jez. Duś ( w sezonie zarośnięte co utrudnia pływanie ) na końcu którego znajduje się stary klasztor. Wracamy z powrotem na Krutynię i kontynuujemy spływ aż dopływamy do miejscowości Ukta.  Kontynuujemy spływ. Krutynia robi się coraz bardziej szeroka i coraz wolniejsza. Wpływamy do rezerwatu Krutynia Dolna. Jest to niemal bezludna część szlaku, sama dzika natura. Po przepłynięciu kilku kilometrów wpływamy do miejscowości Nowy Most. Kończymy odcinek w stanicy wodnej PTTK w Nowym Moście, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 20 km. Czas spływu ok. 6 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł

Krutyń-Iznota (trasa liczy ok. 29 km, czas spływu ok. 8 h)

 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak ( ok 100 m ). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha.( jest to połowa tego odcinka ). Stąd zaczyna się etap łąk i pól, niezalesiony. Po 3 km dopływamy do Wojnowa. Tutaj można odbić na jez. Duś ( w sezonie zarośnięte co utrudnia pływanie ) na końcu którego znajduje się stary klasztor. Wracamy z powrotem na Krutynię i kontynuujemy spływ aż dopływamy do miejscowości Ukta.  Kontynuujemy spływ. Krutynia robi się coraz bardziej szeroka i coraz wolniejsza. Wpływamy do rezerwatu Krutynia Dolna. Jest to niemal bezludna część szlaku, sama dzika natura. Po przepłynięciu kilku kilometrów wpływamy do miejscowości Nowy Most. Dalej kontynuujemy spływ rzeką, po czym wpływamy na jez. Gardyńskie ( tutaj należy trzymać się prawej strony gdyż wypłynięcie z jeziora jest zarośnięte i ciężko je dostrzec ). Następnie na trasie jest jez. Malinówko ( tutaj z kolei trzymamy się lewej strony ). Płyniemy dalej aż docieramy do miejscowości Iznota. Tutaj zatrzymujemy się przed mostem po prawej stronie, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 29 km. Czas spływu ok. 8 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł

Ukta-Iznota (trasa liczy ok. 15 km, czas spływu ok. 4 h)

 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Ukty na start spływu.
  Po przepłynięciu ok.1 km Krutynia robi się szersza i coraz wolniejsza. Wpływamy do rezerwatu Krutynia Dolna. Jest to niemal bezludna część szlaku, sama dzika natura. Po przepłynięciu kilku kilometrów wpływamy do miejscowości Nowy Most. Dalej kontynuujemy spływ i wpływamy na jez. Gardyńskie ( tutaj należy trzymać się prawej strony gdyż wypłynięcie z jeziora jest zarośnięte i ciężko je dostrzec ). Następne na trasie jest jez. Malinówko ( tutaj z kolei trzymamy się lewej strony ). Płyniemy dalej aż docieramy do miejscowości Iznota. Tutaj zatrzymujemy się przed mostem po prawej stronie, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 15 km. Czas spływu ok. 4 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 105zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł

Spychowo-Zgon (trasa liczy ok. 10,5 km, czas spływu ok. 3 h)
 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Spychowa na start spływu.
 • Odcinek rozpoczyna się Spychowską Strugą (w tym miejscu Krutynia przybiera taką nazwę), która za moment wpływa do Jeziora Spychowskiego. Trzymając się lewej strony jeziora wpływamy ponownie na Spychowską Strugę (ok. 4 km długości), która rozszerza się coraz bardziej i po kilku kilometrach zamienia się w zatokę jez. Zdrużno. Tutaj trzymamy się prawego brzegu i przepływając przez wąski przesmyk dostajemy się na jez. Uplik. Jest to bardzo wąskie jezioro o zalesionych brzegach. Po kilku kilometrach dopływamy do jez. Mokre i miejscowości Zgon ( od zganiania bydła ). Trzymając się prawej strony wpływamy w zatokę w której znajduje się Stanica Wodna PTTK w Zgonie, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 10 km. Czas spływu ok. 3h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 125 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 135 zł
→ Canoe: 145 zł

Zgon-Krutyń (trasa liczy ok. 12,5 km, czas spływu ok. 4-5 h)
 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do stanicy w Zgonie na start spływu.
 • Przed nami tak naprawdę chyba najtrudniejszy etap, więc nie polecam go początkującym kajakarzom. Na jeziorze Mokrym bardzo często jest wysoka fala co bardzo utrudnia pływanie. Trzymamy się prawej strony i płyniemy tak ok 7 km ( w połowie jest dzikie pole biwakowe ). Dopływamy do śluzy pomiędzy jeziorem Mokrym a Krutyńskim. Po przeniesieniu kajaka, płyniemy dalej jez. Krutyńskim, aż dopływamy do rzeki Krutynia. Jeszcze tylko kilka zakrętów i dopływamy do stanicy wodnej PTTK w Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 12,5 km. Czas spływu ok. 4-5h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 105 zł
→ Canoe: 115 zł

Spychowo-Krutyń (trasa liczy ok. 23 km, czas spływu ok. 8 h)
 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Spychowa na start spływu.
 • Odcinek rozpoczyna się Spychowską Strugą (w tym miejscu Krutynia przybiera taką nazwę), która za moment wpływa do Jeziora Spychowskiego. Trzymając się lewej strony jeziora wpływamy ponownie na Spychowską Strugę (ok. 4 km długości), która rozszerza się coraz bardziej i po kilku kilometrach zamienia się w zatokę jez. Zdrużno. Tutaj trzymamy się prawego brzegu i przepływając przez wąski przesmyk dostajemy się na jez. Uplik. Jest to bardzo wąskie jezioro o zalesionych brzegach. Po kilku kilometrach dopływamy do jez. Mokrego i miejscowości Zgon ( od zganiania bydła ).
  Przed nami tak naprawdę chyba najtrudniejszy etap, więc nie polecam go początkującym kajakarzom. Na jeziorze Mokrym bardzo często jest wysoka fala co bardzo utrudnia pływanie. Trzymamy się prawej strony i płyniemy tak ok 7 km ( w połowie jest dzikie pole biwakowe ). Dopływamy do śluzy pomiędzy jeziorem Mokrym a Krutyńskim. Po przeniesieniu kajaka, płyniemy dalej jez. Krutyńskim, aż dopływamy do rzeki Krutynia. Jeszcze tylko kilka zakrętów i dopływamy do Stanicy Wodnej PTTK w Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 25 km. Czas spływu ok. 8h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 145 zł

Cierzpięty-Krutyń (trasa liczy ok. 7 km, czas spływu ok. 2-3 h)
 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna.
  Po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 3 km. Czas spływu ok. 1h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 105 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł

Krutyń-Młyn (trasa liczy ok. 3 km, czas spływu ok. 1 h)
 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna.
  Po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 3 km. Czas spływu ok. 1h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 65 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 85 zł
→ Canoe: 95 zł

Krutyń-Rosocha (trasa liczy ok. 6 km, czas spływu ok. 2-3 h)
 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak ( ok 100 m ). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha. Za mostem po prawej stronie znajduje się bar „Port Rosocha”, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 6 km. Czas spływu ok. 2-3h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 105 zł
→ Canoe: 115 zł

Krutyń-Ukta (trasa liczy ok. 13 km, czas spływu ok. 3,5 - 4 h)
 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak (ok. 100 m). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha (jest to połowa tego odcinka). Stąd zaczyna się etap łąk i pól, niezalesiony. Po 3 km dopływamy do Wojnowa. Tutaj można odbić na jez. Duś (w sezonie zarośnięte co utrudnia pływanie) na końcu którego znajduje się stary klasztor. Wracamy z powrotem na Krutynię i kontynuujemy spływ aż dopływamy do miejscowości Ukta. Tutaj kończymy spływ za mostem po lewej stronie (Kajaki Centrum),
  gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 13 km. Czas spływu ok. 3,5 – 4 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 75 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 105 zł
→ Canoe: 115 zł

Krutyń-Nowy Most (trasa liczy ok. 20 km, czas spływu ok. 6 h)
 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak ( ok 100 m ). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha.( jest to połowa tego odcinka ). Stąd zaczyna się etap łąk i pól, niezalesiony. Po 3 km dopływamy do Wojnowa. Tutaj można odbić na jez. Duś ( w sezonie zarośnięte co utrudnia pływanie ) na końcu którego znajduje się stary klasztor. Wracamy z powrotem na Krutynię i kontynuujemy spływ aż dopływamy do miejscowości Ukta.  Kontynuujemy spływ. Krutynia robi się coraz bardziej szeroka i coraz wolniejsza. Wpływamy do rezerwatu Krutynia Dolna. Jest to niemal bezludna część szlaku, sama dzika natura. Po przepłynięciu kilku kilometrów wpływamy do miejscowości Nowy Most. Kończymy odcinek w stanicy wodnej PTTK w Nowym Moście, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 20 km. Czas spływu ok. 6 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 95 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł

Krutyń-Iznota (trasa liczy ok. 29 km, czas spływu ok. 8 h)
 • Spływ rozpoczyna się w Stanicy Wodnej Krutyń. Płyniemy 3 km spokojnym, malowniczym i łatwym odcinkiem rzeki. Dopływamy do dawnego młyna wodnego w Zielonym Lasku, w którym obecnie pracuje niewielka elektrownia wodna. Tutaj musimy przenieść kajak ( ok 100 m ). Zazwyczaj można spotkać tutaj przewoźników, którzy za drobną opłatą pomagają w przeniesieniu sprzętu. Gdy ponownie zejdziemy na wodę, początek szlaku jest płytki i wartki ale powoli rzeka staje się głębsza, a nurt wolniejszy. Dopływamy do miejscowości Rosocha.( jest to połowa tego odcinka ). Stąd zaczyna się etap łąk i pól, niezalesiony. Po 3 km dopływamy do Wojnowa. Tutaj można odbić na jez. Duś ( w sezonie zarośnięte co utrudnia pływanie ) na końcu którego znajduje się stary klasztor. Wracamy z powrotem na Krutynię i kontynuujemy spływ aż dopływamy do miejscowości Ukta.  Kontynuujemy spływ. Krutynia robi się coraz bardziej szeroka i coraz wolniejsza. Wpływamy do rezerwatu Krutynia Dolna. Jest to niemal bezludna część szlaku, sama dzika natura. Po przepłynięciu kilku kilometrów wpływamy do miejscowości Nowy Most. Dalej kontynuujemy spływ rzeką, po czym wpływamy na jez. Gardyńskie ( tutaj należy trzymać się prawej strony gdyż wypłynięcie z jeziora jest zarośnięte i ciężko je dostrzec ). Następnie na trasie jest jez. Malinówko ( tutaj z kolei trzymamy się lewej strony ). Płyniemy dalej aż docieramy do miejscowości Iznota. Tutaj zatrzymujemy się przed mostem po prawej stronie, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 29 km. Czas spływu ok. 8 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 105 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 125 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 135 zł
→ Canoe: 145 zł

Ukta-Iznota (trasa liczy ok. 15 km, czas spływu ok. 4 h)
 • Uczestnicy spływu, wraz z kajakami, przewożeni są busami ze Stanicy Wodnej w Krutyni do Ukty na start spływu.
  Po przepłynięciu ok.1 km Krutynia robi się szersza i coraz wolniejsza. Wpływamy do rezerwatu Krutynia Dolna. Jest to niemal bezludna część szlaku, sama dzika natura. Po przepłynięciu kilku kilometrów wpływamy do miejscowości Nowy Most. Dalej kontynuujemy spływ i wpływamy na jez. Gardyńskie ( tutaj należy trzymać się prawej strony gdyż wypłynięcie z jeziora jest zarośnięte i ciężko je dostrzec ). Następne na trasie jest jez. Malinówko ( tutaj z kolei trzymamy się lewej strony ). Płyniemy dalej aż docieramy do miejscowości Iznota. Tutaj zatrzymujemy się przed mostem po prawej stronie, gdzie po informacji telefonicznej, czekamy na transfer do Krutyni.
 • Trasa liczy ok. 15 km. Czas spływu ok. 4 h.
 • Cena (transport jest wliczony w cenę wynajęcia kajaku):

→ Kajak 1 – osobowy: 105 zł
→ Kajak 2 – osobowy: 115 zł
→ Kajak 3 – osobowy: 125 zł
→ Canoe: 135 zł